Year 12

The R J & M G Nicholls Prize for the Most Outstanding Student
Mary Mineo

The Kyle Family Prize for Dux of the College
Mary Mineo

The Simon Davies Cup for Most Outstanding Person in Cultural Activities
Chloe Beer

The Professor Jack Walton Trophy for Most Outstanding Sportsperson
McKeely Elliott

Caltex Best All-Rounder Award
George Lysnar

TMC Victory & Valour Medal
Natasha Broom/Ellen Hussey

Chamber of Commerce Award $500
Shannon Whiting

Lions Service Award $100
Bryce Bartlett

ADF Leadership & Teamwork Award $500
Oscar Leng

RSL Award $500
Mary Mineo

Southern Cross University STAR Entry Scheme
Natasha Broom – Assoc Degree of Creative Writing

Griffith University Guaranteed Admissions
McKeely Elliott – B. Law/B. Bus
Chloe Beer – B. A in Applied Theatre.
George Lysnar – B. Engineering/B IT

Mary Mineo – Griffith Connect Academic Excellence Bursary
– B. Ex Sc

Year 11

Student Most Outstanding in Academics
Jessica Leighton

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Ethan Kent

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Daisuke Fujino

TMC Victory & Valour Medal
Mackenzie Waring

ADF Leadership & Teamwork Award $250
Jessica Leighton

GUESTS Program – Yr 12 2013:
Georgia Govett – Anatomy & Physiology
Ethan Kent- Applied Theatre

***************************************************************************************

Year 10

Student Most Outstanding in Academics
Sasha Gubbins

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Edward Sarroff

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Brady Davis

TMC Victory & Valour Medal
Jonathon Wendell

ADF Leadership & Teamwork Award $100
Edward Sarroff

Learning Performance Seminar Scholarship
Samantha Wooller

Year 9

Student Most Outstanding in Academics
Natalie Smith

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Jordana Curran

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Natalie Smith

TMC Victory & Valour Medal
Callum Lawson

*****************************

Year 8
Student Most Outstanding in Academics
Eden Knight

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Charlotte Stubbs

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Harry Simington/Samuel Elliott

TMC Victory & Valour Medal
Andrew Mossetter/ Rebecca Emmonds

2012

Previous: « Next: »