Year 12

The R J & M G Nicholls Prize for the Most Outstanding Student
Tiziana Piper

The Kyle Family Prize for Dux of the College
Katherine Proctor

The Simon Davies Cup for Most Outstanding Person in Cultural Activities
Tiziana Piper

The Professor Jack Walton Trophy for Most Outstanding Sportsperson
Amy Abrahams

Caltex Best All-Rounder Award
Max Hunter

TMC Victory & Valour Medal
Brianne Heffernan / Nicholas Gubbins

Chamber of Commerce Award $500
Lena Foster

Lions Service Award $100
Ashleigh Bartlett

ADF Leadership & Teamwork Award $500
Leslie Ow

Southern Cross University STAR Entry Scheme
Ashleigh Bartlett – B.Arts/B.Ed
Lena Foster – B.Business

Griffith University Guaranteed Admissions
Bodean Sorensen – B.Arts
Amy Abrahams – B. Biomedical Science
Tiziana Piper – B.Child & Family Studies/B.Ed.
Katherine Proctor – B. Engineering

Year 11

Student Most Outstanding in Academics
Mary Mineo

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
McKeely Elliott / Mary Mineo

TMC Victory & Valour Medal
Chloe Beer

ADF Leadership & Teamwork Award $250
George Lysnar

GUESTS Program – Yr 12 2012:
Mary Mineo
McKeely Elliott
George Lysnar
Chloe Beer – tbc
Hannah Hawker – tbc

***************************************************************************************

Year 10

Student Most Outstanding in Academics
Jessica Gough

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
MacKenzie Waring

TMC Victory & Valour Medal
Jessica Leighton

ADF Leadership & Teamwork Award $100
Jessica Gough

Learning Performance Seminar Scholarship
Grace Seagrove

************************************

Year 9

Student Most Outstanding in Academics
Sasha Gubbins

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Jonathon Wendell

TMC Victory & Valour Medal
Edward Sarroff

*****************************

Year 8
Student Most Outstanding in Academics
Natalie Smith

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Jordana Curran

TMC Victory & Valour Medal
Emily-Jane Sarroff

speech night 2011

Previous: « Next: »