Year 12

The R J & M G Nicholls Prize for the Most Outstanding Student
Madeline Coker / Kyle Walatara

The Kyle Family Prize for Dux of the College
Stuart Farmer

The Simon Davies Cup for Most Outstanding Person in Cultural Activities
Madeline Coker

The Professor Jack Walton Trophy for Most Outstanding Sportsperson
Emily Schonfisch (Pierre de Coubertin Award)

Caltex Best All-Rounder Award
Kyle Walatara

TMC Victory & Valour Award
Dominic Pokai

Chamber of Commerce Award $500
Koushalya Pereiaslov

Lions Award $200
Thor Wendell

ADF Leadership & Teamwork Award $550
Madeline Coker

GU Speical Sports Award + $200.
Riyani Kettle

TMC Arts Award $250 (Rivendale Gallery)
Koushalya (Kash) Pereiaslov

Striving For Success Award – Jon Krause MP
Tara Hird

Griffith University Yr 12 Business Program
Thor Wendell – Business Management

Southern Cross University STAR Entry Scheme
Kyle Walatara – Bachelor of Business
Riyani Kettle – Bachelor of Nursing

Bond University
Double Degree – Bachelor of Commerce / Business + Excellence Scholarship
Kyle Walatara

University of New England – (applications being processed)
Kyle Walatara – Bachelor of Business/Economics
Riyani Kettle – Bachelor of Criminology
Toby Williams – Bachelor of Education (Secondary Science)

****************************************************************

Certificate III in Fitness- Yr 12
Riyani Kettle
Dale Hard
Dominic Pokai
James King
*************************************************
Drama Excellence Certificate – Yr 12
Thor Wendell
Madeline Coker

*************************************************************************

Year 11

Student Most Outstanding in Academics
Kayli Sas

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Wade De Bruyn

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Jackson Davis / Caleb Pokai

TMC Victory & Valour Award
Taisha Fabre / Tyler Byrns

***************************************************************************************

Year 10

Student Most Outstanding in Academics
Alexandra Stubbs

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Alexandra Stubbs

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Kaitlin Martin

TMC Victory & Valour Award
Ashleigh Swadling

ADF Leadership & Teamwork Award $250
Alexandra Stubbs
**********************************************************

Year 9

Student Most Outstanding in Academics
Sharene Chia

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Meggan Jamieson / Chelsea Walatara

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Charlee Drake

Victory & Valour Award
Yasmina Dunbar

Year 8
Student Most Outstanding in Academics
Naomi Clements

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Cleah Sullivan

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Cooper Miller / Zachery Cacciola

TMC Victory & Valour Award
Isabel Dunbar
*****************************

Year 7
Student Most Outstanding in Academics
Michael Brady-Fujita

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Talia Criss

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Kirsten Quinn

TMC Victory & Valour Award
Ellie Johnson
*******************************************

Year 6
TMC Arrows – Captain Award
Jasmyn Holmes / Noah Farah

TMC Arrows – House Captain Award
Walton – Jackson Cacciola
Kyle – Mia Armstrong
Nicholls – Jake Coughlan

Dux –
Zoey Adam

Co-curricular Award –
Mia Armstrong

Sport Award –
Jackson Cacciola

Lions Award – Yr 7 Green Blazer and Leo Membership sponsored
Nyah Keep

Victory & Valour Award – Jessica Dalton

Year 5
Student Most Outstanding in Academics
Julian Nicol

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Amy Williams

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Charlie Miller

TMC Victory & Valour Award
Cooper Todd

……………………………………………………………………………………………..

Year 4
Student Most Outstanding in Academics
Lucas Hills

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Sophie Wills

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Montana Morris

TMC Victory & Valour Award
Addison Moorkens

Student Most Outstanding in Band Program
Lucas Hills / Mia Bradley
……………………………………………………………………………………………..

Year 3
Student Most Outstanding in Academics
Harmony Corden

Student Most Outstanding in Co-Curricular Activities
Ella Kidd

Student Most Outstanding in Sporting Activities
Alexander Wilson-Beard

TMC Victory & Valour Award
George Noel

……………………………………………………………………………………………..

TMC Victory & Valour Award:

Yr 2 – Archer McLean / Fynn Lesslie
Yr 1 – Max Wriggles
Prep – Edison Turner

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar
Previous: « Next: »